BATTAL ÇELİK

Ünvan: Kurucu ve Sorumlu Müdür

Ülkemizde Özel Eğitim alanında en iyi ve en köklü Üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ,Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Programı İşitme Engelliler Öğretmenliğinden 1993 yılında mezun oldu. Genç ,dinamik ve idealist özellikleri nedeni ile işitme engelliler alanında bir Vakıf adına ülkemizdeki ilk özel ana ve ilk öğretim okulunu kurdu.2000 yılına kadar bu kurumda görev aldı. Alandan mezun arkadaşları ile, ülkemizde işitme engelli çocukların eğitim ve rehabilitasyonu alanında ilk kurumlarından biri olan İkem Işık İşitme ve Konuşma Engelliler Rehabilitasyon merkezini açtı.

Kurumumuzda kurucu Temsilcisi ve Sorumlu Müdür olarak görev yapmaya devam etmektedir.

ENİSA BEKTEŞEVİÇ

Ünvan:Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı

Bosna Hersek doğumlu.Belgrad Defektoloji Fakültesi işitme –konuşma Engelliler anabilim dalından mezun oldu. T.Mitrovica hastanesi bölümü odyoloji KBB bölümü ünitesinde çalıştı. Türkiye ye gelen Enisa Bekteşeviç ülkemizdeki ilk işitme engelliler ana ve ilk öğretim okulunun kuruluşuna tecrübesi ile büyük katkılar sağladı. Kurumumuzda Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı olarak görev yapmaktadır

CEM AKŞİT

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni (And. Üni İşitme. Eng. Öğretmeni)

1991 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İşitme Engeliler Öğretmenliği programından mezun oldu.1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitimi Bilimleri programında yüksek lisansını tamamladı. 2001 yılında eğitimci arkadaşları ile Özel İKEM Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin kurucuları arasında yer aldı. Halen kurumda Özel Eğitim Alan Öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

SELDA DİCLE KIYAT

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni (And. Üni İşitme. Eng. Öğretmeni)

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Bir yıl İşitme engelliler okulunda altı yıl Ülkemizdeki ilk özel işitme engelliler ana ve ilköğretim okulunda görev yaptı.2002 yılından bu yana kurumumuzda görev yapmaktadır.

NURTAÇ GÜRSEL

Ünvan:Psikolog

İstanbul Üniversitesi Klinik psikoloji Uzmanlığından Mezun Oldu. Sekiz yıl SSK Erenköy Ruh sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde Klinik Psikolog olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji bölümünde iki yıl süre ile Klinik testlerle ilgili eğitim aldıktan sonra Klinik test uygulaması yeterlilik sertifikası kazandı. Bir yıl özel bir yuvanın müdürlüğünü yürüttü. 2002 yılından bu yana kurumumuzda görev yapmaktadır.

Sıdıka İzem Binboğa

1996 yılında İStanbul'da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünden mezun oldu. Psikoloji bölümünden yandal yaptı. Hastane ve özel eğitim merkezlerinde staj yaptı. Kurumumuzda Dil ve Konuşma Terapisti olarak görev yapmaktadır.

EMEL ÖZCAN

Ünvan: Psikolog

1989 yılında İstanbul’da doğdu. 2012 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesinde staj yaptı. Toros Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamladı. Yeniden Sağlık Derneğinden Oyun terapisi eğitimi aldı. 2012 Ekim ayından itibaren kurumumuzda Psikolog olarak görev yapmaktadır.

GÖZDE SARI

Ünvan: Okul Öncesi Öğretmeni

1992 yılında Zonguldak’ta doğdu. Maltepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden 2015 yılında mezun oldu. 2016 yılında Zirve Üniversitesinden Oyun Terapisi ve Aile Danışmanlığı sertifikası aldı. Kurumumuzda Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmaktadır.

ESİN SAYANGİL

Ünvan: Çocuk Gelişim Uzmanı

2015 yılında Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Ankara’da hastane, anaokulu ve özel eğitim merkezlerinde staj yaptı. Kurumumuzda çocuk gelişim uzmanı olarak çalışmaktadır.

HİLAL ANDIRMAK

Ünvan: Psikolog

2014 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.. Bir sene özel bir rehabilitasyon merkezinde çalıştı. Aile ve Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun terapisi eğitimleri aldı. Kurumumuzda psikolog olarak görev yapmaktadır.

MELTEM KESKİN

Ünvan: Özel Eğitim Alan Öğretmeni

1980 yılında Merzifonda doğdu. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 8 yıl okul öncesi öğretmenliği yaptı. 2012 yılında özel eğitim alanında çalışmaya başladı. 4 yıldır bu alanda çalışmaktadır. Kurumumuzda Özel eğitim alan öğretmeni olarak çalışmaktadır.

KADİR ALİ CANITEZ

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni

1994'de Mersin'de doğdu. Marmara Üniversitesi Özel Eğitim bölümünden 2016 yılından mezun oldu. Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Özel Eğitim İş Meslek Okulu ve TOHUM Otizm Vakfında staj yaptı. Kurumumuzda özel eğitim öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

SEVDE ÖZCAN

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni

Marma Üniversitesi Özel Eğitim bölümünden 2017 yılında mezun oldu. OÇEM (Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi) ve Özel Eğitim Uygulama Merkezinde staj yaptı. Kurumumuzda özel eğitim alan öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

SELDA AYDIN

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünden mezun oldu. Özel Eğitim Uygulama Merkezlerinde staj yaptı. Kurumumuzda Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

ŞEYDA YILMAZ

Ünvan: Çocuk Gelişim Uzmanı

Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri fakültesi Çocuk Gelişim bölümünden mezun oldu. Çocuk değerlendirme testleri eğitimi aldı. Çeşitli anaokullarında öğretmenlik ve grup eğitmenliği yaptı. Kurumumuzda çocuk gelişim uzmanı olarak çalışmaktadır.

BUĞRA GÜRGEN

Ünvan: Özel Eğitim Alan Öğretmeni

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünden 2017 yılında mezun oldu. 2017 yılında eğitimlerini tamamlayarak özel eğitim alanında görev yapmaya başladı. Kurumumuzda Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.