BATTAL ÇELİK

Ünvan: Kurucu ve Sorumlu Müdür

Ülkemizde Özel Eğitim alanında en iyi ve en köklü Üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ,Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Programı İşitme Engelliler Öğretmenliğinden 1993 yılında mezun oldu. Genç ,dinamik ve idealist özellikleri nedeni ile işitme engelliler alanında bir Vakıf adına ülkemizdeki ilk özel ana ve ilk öğretim okulunu kurdu.2000 yılına kadar bu kurumda görev aldı. Alandan mezun arkadaşları ile, ülkemizde işitme engelli çocukların eğitim ve rehabilitasyonu alanında ilk kurumlarından biri olan İkem Işık İşitme ve Konuşma Engelliler Rehabilitasyon merkezini açtı.

Kurumumuzda kurucu Temsilcisi ve Sorumlu Müdür olarak görev yapmaya devam etmektedir.

ENİSA BEKTEŞEVİÇ

Ünvan:Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı

Bosna Hersek doğumlu.Belgrad Defektoloji Fakültesi işitme –konuşma Engelliler anabilim dalından mezun oldu. T.Mitrovica hastanesi bölümü odyoloji KBB bölümü ünitesinde çalıştı. Türkiye ye gelen Enisa Bekteşeviç ülkemizdeki ilk işitme engelliler ana ve ilk öğretim okulunun kuruluşuna tecrübesi ile büyük katkılar sağladı. Kurumumuzda Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı olarak görev yapmaktadır

CEM AKŞİT

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni (And. Üni İşitme. Eng. Öğretmeni)

1991 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İşitme Engeliler Öğretmenliği programından mezun oldu.1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitimi Bilimleri programında yüksek lisansını tamamladı. 2001 yılında eğitimci arkadaşları ile Özel İKEM Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin kurucuları arasında yer aldı. Halen kurumda Özel Eğitim Alan Öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

SELDA DİCLE KIYAT

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni (And. Üni İşitme. Eng. Öğretmeni)

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Bir yıl İşitme engelliler okulunda altı yıl Ülkemizdeki ilk özel işitme engelliler ana ve ilköğretim okulunda görev yaptı.2002 yılından bu yana kurumumuzda görev yapmaktadır.

NURTAÇ GÜRSEL

Ünvan:Psikolog

İstanbul Üniversitesi Klinik psikoloji Uzmanlığından Mezun Oldu. Sekiz yıl SSK Erenköy Ruh sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde Klinik Psikolog olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji bölümünde iki yıl süre ile Klinik testlerle ilgili eğitim aldıktan sonra Klinik test uygulaması yeterlilik sertifikası kazandı. Bir yıl özel bir yuvanın müdürlüğünü yürüttü. 2002 yılından bu yana kurumumuzda görev yapmaktadır.

AYÇA TOSUN

Ünvan: Dil ve Konuşma Terapisti

1995 yılında İstanbul'da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma terapisi bölümünden mezun oldu. Hastane ve özel eğitim merkezlerinde staj yaptı. Üsküdar Üniversitesi dil ve konuşma bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Kurumumuzda dil ve konuşma terapisti olarak görev almaktadır.

EMEL ÖZCAN

Ünvan: Psikolog

1989 yılında İstanbul’da doğdu. 2012 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesinde staj yaptı. Toros Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamladı. Oyun terapisi eğitimi aldı. 2012 Ekim ayından itibaren kurumumuzda Psikolog olarak görev yapmaktadır.

Sıdıka İzem Binboğa

Ünvan: Dil ve Konuşma Terapisti

1996 yılında İStanbul'da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünden mezun oldu. Psikoloji bölümünden yandal yaptı. Hastane ve özel eğitim merkezlerinde staj yaptı. Kurumumuzda Dil ve Konuşma Terapisti olarak görev yapmaktadır.

GÖZDE SARI

Ünvan: Özel Eğitim Alanı Uzman Öğretici

1992 yılında Zonguldak’ta doğdu. Maltepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden 2015 yılında mezun oldu. 2016 yılında Zirve Üniversitesinden Oyun Terapisi ve Aile Danışmanlığı sertifikası aldı. Aldığı eğitimler sonucunda kurumumuzda Özel Eğitim Alanı Uzman Öğreticisi olarak çalışmaktadır.

ESİN SAYANGİL

Ünvan: Özel Eğitimi Alanı Uzman Öğretici

2015 yılında Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Ankara’da hastane, anaokulu ve özel eğitim merkezlerinde staj yaptı. Kurumumuzda Özel Eğitim Alanı Uzman Öğreticisi olarak görev yapmaktadır.

KADİR ALİ CANITEZ

Ünvan: Özel Eğitim Öğretmeni

1994'de Mersin'de doğdu. Marmara Üniversitesi Özel Eğitim bölümünden 2016 yılından mezun oldu. Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Özel Eğitim İş Meslek Okulu ve TOHUM Otizm Vakfında staj yaptı. Kurumumuzda özel eğitim öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

BUĞRA GÜRGEN

Ünvan: Özel Eğitim Alan Öğretmeni

Doğu Akdeniz Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünden 2017 yılında mezun oldu. 2017 yılında eğitimlerini tamamlayarak özel eğitim alanında görev yapmaya başladı. Kurumumuzda Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

MEHMET ASLAN

Ünvan: Özel Eğitim Alan Öğretmeni

2018 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Özel Eğitim bölümünden mezun oldu. Lefkoşa özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde staj yaptı. Kurumumuzda Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

NİYAZİ ARSLAN

Ünvan: Odyolog

1994 yılında İstanbulda doğdu.2017 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Odyoloji bölümü lisans eğitiminden ikincilik ile mezun oldu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Kurumumuzda Odyolog olarak çalışmaktadır.

HİLAL ANDIRMAK

Ünvan: Psikolog

2014 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.. Bir sene özel bir rehabilitasyon merkezinde çalıştı. Aile ve Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun terapisi eğitimleri aldı. Kurumumuzda psikolog olarak görev yapmaktadır.

AYBÜKE AYDIN

Ünvan: Odyolog

1994 yılında İstanbulda doğdu. 2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji bölümünden mezun oldu. Öğrenimi boyunca hastane ve işitme merkezlerinde staj yaptı. 2 sene işitme engellilere bağlı bir dernekte gönüllü proje sorumlusu olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra işitme merkezinde eğitim odyoloğu olarak görev aldı. Şuanda kurumumuzda odyolog olarak görev yapmaktadır.

YAĞMUR ŞEN

Ünvan: Çocuk Gelişimi Uzmanı

1992 yılında Balıkesir'de doğdu. 2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olduktan sonra Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Öğrenimi boyunca çocuk değerlendirme testleri eğitimi aldı. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde ve Anaokulunda öğretmenlik yaptı.Kurumumuzda Çocuk Gelişimi Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

MEHMET ÇAMUR

Ünvan: Odyolog

1995 yılında Kars/Kağızmanda doğdu. 2018 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi odyoloji bölümünden mezun oldu. İstanbul'da Hastaneler ve İşitme Merkezlerinde staj yaptı. İşaret dili eğitimi aldı. Kurumumuzda odyolog olarak görev yapmaktadır.

TUĞÇE KUVAN

Ünvan: Çocuk Gelişimi Uzmanı

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi çocuk gelişimi bölümünden mezun oldu. Ankara'da Rehberlik Araştırma Merkezi, anaokulu ve özel eğitim merkezlerinde staj yaptı. Kurumumuzda çocuk gelişim uzmanı olarak görev yapmaktadır.

BETÜL ÇAKIR

Ünvan: Fizyoterapist

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Haliç Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Çapa, cerrahpaşa gibi birçok devlet hastanesinde, özel hastanelerde, fizik tedavi merkezlerinde,  özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde staj yaptı.  Kurumumuzda fizyoterapist olarak görev almaktadır.