hakkimizda

  • İkem'İ Takipet

Hakkımızda

 
 
 
 
 

İkem Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi 2001 yılından günümüze 17 yıldır özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti sunmaktadır. İkem Işık Anadolu Üniversitesi özel eğitimi alanından mezun olan, özel eğitimciler  tarafından açılmıştır. Kurumumuzun asıl hedefi engelli çocuklarımızın farklılıklarını ve eğitim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, onlara özel eğitim hizmetleri sunmak, topluma entegrasyonlarını sağlamaktır.

Bu anlamda İkem Işık, farklı gelişen çocuklara yönelik eğitim çalışmalarına, her biri kendi alanında uzman ve deneyimli işitme engeliler öğretmenleri, odyoloji ve dil konuşma bozuklukları uzmanları, dil terapistleri, zihinsel engelliler öğretmenleri,  odyologlar, psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları ve okul öncesi öğretmenlerinden oluşan ekiplerle yapmaktadır.

Kurumumuz oyun odası, oyun bahçesi, veli bekleme salonu, duyu bütünleme odası, 22 bireysel ve 5 grup eğitim odası ile işitme engeliler, dil ve konuşma güçlüğü, zihinsel engeliler, özel öğrenme güçlüğü ve yaygın gelişimsel bozukluklar alanlarında hizmet vermektedir.

Ana amaç, farklılığı olan çocuklarımızı sevgi ve ilgiyle, özel eğitim odaklı, dil, sosyal ve akademik becerileri geliştirilmiş donanımlı bireyler olarak yetiştirmek, bilimsel ilkeler ışığında teknolojinin imkanlarını kullanarak topluma entegrasyonlarını sağlamaktır.

 
 
PROGRAMLAR
 
İŞİTME ENGELLİ BİREYLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI
DİL VE KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ DESTEK EĞİTİM PROGRAMI
ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ DESTEK EĞİTİM PROGRAMI
YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUKLAR DESTEK EĞİTİM PROGRAMI
ZİHİNSEL ENGELLİ BİREYLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI
BEDENSEL ENGELLİ BİREYLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI